Ega muidu targas ei saa, kui kooliraha ei massa. / Eesti vanasõna

19.10.13 Tervislik toit koduaiast

Õppepäev toimub koostöös Tallinna Botaanikaaiaga

Õppepäeva viib läbi Anne Luik, Eesti Maaülikool, põllumajandus ja keskkonnainstituudi taimekaitse osakond, emeriitprofessor

Loengust täiskasvanutele - Koduaiapidajate hulgas on üha enam levinud maheviljeluse võtete kasutamine. On teada, et taimekaitsepreparaatide kasutamine nõuab oskusi ja seetõttu võib kasu asemel teha hoopis kahju. On aga olemas väga erinevaid kasvatusvõtteid, millega saab mõjutada kahjustajate levikut kemikaale kasutamata. Aiaviljad mõjutavad oluliselt meie tervist, kuid nende kasulikkus sõltub oluliselt aiapidajast.  Loengus räägitakse, kuidas erinevad kasvatusvõtted mõjutavad õunte ja maasikate tervislikkust ja kuidas soodustada viljades erinevate bioaktiivsete ühendite sünteesi.

Sel ajal, kui täiskasvanud kuulavad loengut toimuvad laste töötoad, kus anname lastele teadmisi, kuidas taimi istutada - mida ja miks taime istutamiseks vaja on ning mida jälgima peab. Samuti tutvume botaanikaaias huvitavate taimedega ja vaatame keda aiast veel leida võib!

Eesti Maaülikooli avatud ülikool
Fr. R. Kreutzwaldi 56 (III korrus, ruumid 303-306), 51014 Tartu,