Tahat elädä, võta oppust. / Eesti vanasõna

12.10.13 Linnaruumi kujunemine ja kujundamine

Õppepäeva viib läbi

Toomas Muru, M.Sc, Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi maastikuarhitektuuri osakonna lektor

Eesmärgiks on tutvustada vanematele ja lastele, et iga linnaelaniku roll avaliku ruumi kujunemisel on oluline ja näidata, kuidas heas linnaruumis on koos väga erinevad kasutusvõimalused.

Täiskasvanutele toimub esmalt lühike sissejuhatav loeng kestlikust avalikust ruumist ja iga kasutaja rollist avaliku ruumi kujunemisel, seejärel toimub ühe linnapiirkonna avaliku ruumi kvaliteetide hindamine välitingimustes.

Lapsed ja täiskasvanud saavad koos oma elukeskkonnast rääkida. Lapsed saavad proovida ka erinevaid joonistamise võtteid, mida maastikuarhitektid oma töös kasutavad. Lisaks vaatlevad ja joonistavad (skitseerivad) maastikku.

Eesti Maaülikooli avatud ülikool
Fr. R. Kreutzwaldi 56 (III korrus, ruumid 303-306), 51014 Tartu,