Prindi see leht

Infopäev "Agrorobootika: masinapargi kaasajastamine ning elektri- ja hübriidajamite rakendamine põllumajanduses "

Algus: 17.09.2024 10:00

Fr. R. Kreutzwaldi 56/1 (Tehnikamaja)

Elektri- ja hübriidajamid on alternatiivsed jõuallikad (akud), mille eesmärgiks on asendada traditsioonilised sisepõlemismootorid keskkonnasõbralikumate või kütusesäästlikumate alternatiivide vastu.
Elektriajamid kasutavad selleks, et käivitada mootorit ja liigutada masinat elektrienergiat. Nad ei tekita heitgaase ega saasta töötades õhku.
Hübriidajamid ühendavad endas sisepõlemis- ja elektrimootori, kasutades mõlema jõuallika eeliseid sõiduki efektiivsuse ja kütusesäästmise saavutamiseks. Hübriidsõidukid võivad kasutada elektrimootorit lühemate vahemaade läbimiseks või madalama kiirusega sõitmiseks ning sisepõlemismootorit kiirendamiseks või suuremate vahemaade läbimiseks.

 

Infopäeva eesmärgiks on tutvustada, millised on uuemad võimalused vananenud põllumajandusmasinate masinapargi kaasajastamiseks kasutades elektri- ja hübriidajamite erinevaid rakendamise võimalusi.

 

Sihtrühm:

Infopäevast on oodatud osa võtma kõik sellest huvitatud isikud, nii füüsilised isikud kui ettevõtete esindajad. Eriti ootame infopäevale teadmisi täiendama põllumajandustootjaid ja põllumajandustehnika müügi ning hooldusega tegelevate ettevõtete esindajaid. Palun märkige registreerumisel kindlasti ära ettevõtte nimi (kelle esindajana olete infopäeval osalemas) või lisage märge "füüsiline isik".

 

Koolitusel käsitletavad teemad:

- Eelmise põlvkonna tehnika väärindamine arvestades süsinikuneutraalsuse eesmärke;
- Kerghübriidajami paigaldamine eelmise põlvkonna raskeveotehnikale, mille tagajärjel võib väheneda kuni 20% heitmeid;
- Uute ajamikomponentide valik ja komplekteerimine;
- Taastuvenergialahenduste rakendamine.

 

Infopäev toimub MAK 2014-2020 meetme "Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas" põllumajanduse digipöörde valdkonna raames, toetab Euroopa Liit.

Sündmusel osalemine läheb Keskkonnasõbraliku majandamise kohustuse (KSM), MULD ja VESI koolitusarvestusse.   

 

Täpsem info ja registreerumine SIIT

 

 

Koolituse koordinaator:

Liisi Veske

Avatud ülikooli täiendusõppe peaspetsialist
Eesti Maaülikool
Tel: 58847561
Fr. R. Kreutzwaldi 56/1-A304
liisi.veske@emu.ee