UUDISED
Algavad koolitused
Vaata koolituskalendritVeebikoolitus "Kiirguskaitse veterinaarmeditsiinis"
Veebikeskkond BigBlueButton
Koolitus "Põllumajandusloomade transport vastavalt loomakaitsenõuetele, pädevuskoolitus"
Veebikeskkond Big Blue Button
Koolitus "CNC tööpinkide kasutamise ja programmeerimise algkursus"
F. R. Kreutzwaldi 56/1 töökojas ja klassis B200.
UUDISED
Veebruarikuus alustab Eesti Maaülikoolis neli tasuta gümnaasiumiõpilastele suunatud tehnikavaldkonna kursust, mis tutvustavad nii droonindust, robootikat, elektrotehnikat kui ka erinevaid nutilahendusi.
“OSKA haridus- ja teadusraporti kohaselt seisab Eesti tööturg silmitsi suure väljakutsega: käesoleval kümnendil napib ligikaudu kahte kolmandikku vajaminevatest inseneridest. Selle olulise probleemi lahendamisele aitamiseks on Eesti Maaülikool välja töötanud mitmekülgse programmi, mis pakub noortele võimalust tutvuda insenerivaldkonnaga ja omandada esmaseid teadmisi juba gümnaasiumiõpingute ajal,” tutvustab kursuste korraldamise vajalikkust maaülikooli avatud ülikooli juhataja Kristina Marran.
Kursuste info ja registreerumine:
Õppetöö algab 2025. aasta veebruarist ja tunnid toimuvad pärast kella 17.00 Eesti Maaülikooli õppeklassides või laborites, mõnikord ka veebis.
Õpilastele, kes lõpetavad valitud kursuse edukalt ning soovivad hiljem astuda Eesti Maaülikooli, saavad selle VÕTA korras arvestada valikainena.
Kursuseid rahastatakse Inseneriakadeemia projektist. Inseneriakadeemia on Eesti riigi, õppeasutuste, ettevõtete ja erialaliitude koostööalgatus inseneeria valdkonnas hariduse kvaliteedi tõstmiseks ja inseneride järelkasvu kindlustamiseks ning valdkonna populaarsuse suurendamiseks. Inseneriakadeemia tegevusi kõrghariduses viiakse ellu Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi programmi „Inseneriakadeemia ja IT Akadeemia kõrghariduses“ raames.
Lisainfo:
Kristina Marran
Eesti Maaülikooli avatud ülikooli juhataja
+372 518 8937
kristina.marran@emu.ee
Eesti Maaülikool aitab Ukraina ja Mongoolia ülikoole roheteemaliste mikrokraadidega
Eesti Maaülikool alustas koos 12 partneriga ERASMUS+ projekti, et aidata luua kahes Mongoolia ja kahes Ukraina ülikoolis rohelisi mikrokraade.
Projekti nimi on Domani ja see kestab tänavuse aasta esimesest novembrist kuni 31. oktoobrini 2027. Projekti koordineerib ja juhib avatud ülikooli juhataja Kristina Marran ning asekoordinator on keskkonnakaitse ja maastikukorralduse õppetooli vanemteadur Anton Shkaruba.
Projekti tulemusena töötatakse välja 91 EAP väärtuses õppeaineid, mis toetavad rohemajandust ja nende õppeainete peamised teemavaldkonnad on:
- bioloogilise mitmekesisuse säilitamine ja bioloogiliste ressursside haldamine,
- reostuse vältimine, kontroll ja heastamine,
- rohelise planeerimise ja juhtimise tööriistad ja vahendid,
- finants- ja majandusinstrumendid roheliseks arenguks,
- kommunikatsioon roheliseks arenguks,
- vee kvaliteedi parandamine ja kaitse.
Projekti tulemusena arendatakse osalevates ülikoolides rohemajanduse arengut ning tehakse ettepanekud muuta Mongoolia ja Ukraina riiklikke regulatsioone nii, et need toetaks mikrokraadide kasutuselevõttu. Mikrokraadid loovad paremad ja paindlikumad õppimisvõimalused Ukrainas ja Mongoolias ning aitavad kaasa Ukraina tööturu ja keskkonna sõjajärgsele taastumisele.
Domani projekt toetab Euroopa Liidu prioriteete nagu roheline kokkulepe, digitaalne ümberkujundamine, distantsõpe ja jätkusuutlik majanduskasv. Samuti toetatakse ettevõtlusele suunatud oskuste kaudu uute töökohtade loomist.
Projektijuht:
Kristina Marran
Avatud ülikooli juhataja
Eesti Maaülikool
Tel +372 731 3174
mobiil +372 5188 937
kristina.marran@emu.ee